Inne i nærsenteret ved Solhøy omsorgsboliger, i den første korridoren, finner du Vestby Kunstforenings utstillingsvegger.

Else Dahl
Else Dahl
Nina Wilhelmsen
Nina Wilhelmsen

Else Dahl

Akryl på lerret og  noe olje

Jeg er bosatt i Son og har malt i flere år.

Har vært elev og har hatt privatundervisning hos etablerte kunstnere. Har deltatt på en del utstillinger.  Jeg liker å leke meg med farger og har innslag av fantasi, humor og sårbarhet. Kvinner og barn preger mine bilder. Jeg ønsker å formidle den feminine kraften. Samtidig ønsker jeg å formidle nysgjerrigheten, undringen og magien over livet.

Bildene er til salgs kr. 3500,-

Tlf. 90 82 05 96

Else Dahl

Nina Wilhelmsen

email: wilhelmsennina74@gmail.com

Nina Wilhelmsen

Jeg har malt siden 2018, og arbeider hovedsakelig med akryl og mixed media.

I bildene mine utforsker jeg stemninger, minner, lys og menneskelige forbindelser gjennom lag på lag med struktur og farger. Jeg beveger meg ofte i grenselandet mellom det abstrakte og det figurative, med et ønske om å skape bilder som gir rom for ro, ettertanke og følelser.

Jeg er medgründer av Son malestudio i Thornegården, og medlem av Son maleklubb. Gjennom årene har jeg deltatt på flere utstillinger og kunstarrangementer, samtidig som jeg kontinuerlig har utviklet mitt kunstneriske uttrykk gjennom kurs, workshops og egen utforskning av mixed media-teknikker.

Bildene mine kjennetegnes ofte av struktur, varme toner og en nostalgisk atmosfære, hvor jeg ønsker å formidle både stillhet, nærhet og historier mellom lagene.

Nina Wilhelmsen
Nina Wilhelmsen
Nina Wilhelmsen